Data: 19.06.2021 / Godzina: 10:00-12.00 / Miejsce: Prana szkoła jogi

Oswoić złość - warsztat pracy z ciałem metodą Aleksandra Lowena

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy na udział w kameralnej grupie ćwiczeniowej w nurcie analizy bioenergetycznej.
Zapraszam wszystkich, którzy dążą do nawiązania bliższego kontaktu ze swoim ciałem, chcących uzyskać większą świadomości płynących z niego sygnałów, dotrzeć do przewlekłych napięć mięśniowych i ożywić zamrożone w ciele emocje.
W trakcie warsztatów będziemy oswajać się ze złością i ją praktykować.
To okazja do przyjrzenia się sobie, uświadomienia czy jestem w stanie poczuć złość, przeżyć ją i adekwatnie wyrazić.
„Złość jest bardzo istotną emocją w życiu każdego stworzenia, ponieważ służy przetrwaniu – ochronie fizycznej i psychologicznej integralności organizmu. Bez złości jesteśmy bezradni wobec ataków, na które wystawia nas życie.”
“Złość nie jest emocją niszczycielską, dokonuje wyraźnego podziału pomiędzy złością, a wybuchem furii lub wściekłością.
Wściekłość jest destrukcyjna. Nakierowana jest na czynienie krzywdy, na złamanie kogoś lub czegoś. Bywa również ślepa i nierzadko zwraca się przeciwko niewinnej, bezradnej osobie lub przeciwko dziecku. Mówi się, że ktoś jest ” zamroczony przez wściekłość”. Wściekłość jest również wybuchowa, co oznacza, że kiedy wybuchnie, wymyka się spod kontroli. Złość można kontrolować, wściekłości nie”.
/Aleksander Lowen
Po warsztacie zapraszamy na wspólne dzielenie się wrażeniami przy ciepłej gotowanej kawie wg pięciu przemian i wegańskim domowym ciastem. Zabierzcie ze sobą talerz i kubek 🙂
Wierzymy, że to spotkanie będzie dla Ciebie czymś bardzo wyjątkowym i niezapomnianym.
Ilość miejsc ograniczona, aby dać Ci poczucie bezpieczeństwa i komfortu w kameralnej grupie.

Ilona Czyż

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz 4 – letnią Szkołę Psychoterapii w nurcie Analizy Bioenergetycznej wg Aleksandra Lowena organizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Analizy Bioenergetycznej w Poznaniu i International Institute for Bioenergetic Analysis II BA z siedzibą w Barcelonie.
Obecnie kontynuuję naukę na 4 – letnim zaawansowanym podyplomowym studium dla psychoterapeutów bioenergetycznych „Samoregulacja i psychodynamika w Analizie Bioenergetycznej” realizowanym przez Jensa Tasche.
Analiza Bioenergetyczną jest metodą stworzoną i opracowaną przez amerykańskiego psychiatrę i psychoteraputę Aleksandra Lowena. Bioenergetyka łączy w sobie tradycyjną psychoterapię z elementami pracy z ciałem. Zakłada ona, że ciało i umysł stanowią integralną część i by w pełni zrozumieć i doświadczyć siebie, nie możemy traktować ich jako dwóch odrębnych bytów. Ta forma terapii zakłada również, że każde przewlekłe napięcie mięśniowe jest skutkiem niewyrażonych uczuć złości, smutku, strachu. Chroniczne napięcia ograniczają żywotność, ekspresję i odczuwanie emocji. Jednoczesna praca nad zmianą wzorców wpisanych w ciało i emocjonalnych konfliktów daje możliwość trwałej i skutecznej zmiany.