Korzyści z praktyki jogi.

Masz chęć odwiedzić naszą szkołę jogi? Zastanawiasz się, jakie korzyści może ona przynieść? Sprawdź korzyści płynące z jej praktyki.

5 powodów, dla których koniecznie powinieneś spróbować jogi.
 1. Joga pomoże Ci podnieść odporność Twojego organizmu.
  Wykonywanie asan, czyli pozycji jogi poprawi siłę twoich mięśni, ich elastyczność i giętkość. Dzięki takiej pracy, „zrzucasz” napięcia nagromadzone na warstwie mięśni i powięzi Twojego ciała, dzięki czemu zapobiegasz wnikaniu ich w głąb swojego organizmu.
  Zwiększone krążenie, to szybsze dostarczanie składników odżywczych do wszystkich komórek Twojego ciała, a co za tym idzie szybsze zabieranie produktów przemiany materii i dwutlenku węgla. Dzięki temu procesowi Twoje ciało szybciej będzie się regenerowało, będzie bardziej odporne na stres i patogeny. Będzie silniejsze.
  Coraz częściej naukowcy podkreślają zbawienny wpływ ćwiczeń jogi na poprawę ogólnego stanu zdrowia fizycznego i emocjonalnego.
 2. Skorygujesz wady postawy.
  Ąsany wymagają od ucznia wzmocnienia mięśni przy kręgosłupie, żeby później móc je delikatnie i stopniowo rozciągać. Pozycje jogi wykonujemy symetrycznie, a pracując pod czujnym okiem nauczyciela w prosty sposób skorygujesz sobie asymetrie w ciele, które powstały na skutek wad dziecięcej postawy, trybu pracy, sposobu siedzenia przed komputerem, czy sposobu chodzenia.
  Wzmocnienie kręgosłupa poprzez silne mięśnie wpłynie pozytywnie na obszar Twoich bioder oraz narządów wewnętrznych w tym obszarze.
 3. Poprawisz trawienie.
  Któż z nas, w dzisiejszym zabieganym świecie może z pełną szczerością powiedzieć, że nie cierpi na dolegliwości żołądkowo-jelitowe?
  Stres kumuluje się u większości z nas w obrębie układu trawiennego. Dlatego wykonywanie pozycji skrętnych na obie strony ciała, poprawia funkcjonowanie jelit, a tym samym regularne pozbywanie się toksyn z ciała.
  Dodatkowo praktyka jogi „wymusza” zmianę nawyków żywieniowych poprzez wieczne dylematy co zjeść przed, czy po zajęciach.
  A im więcej uważności wkładasz w dobór jedzenia, tym bardziej jest ono korzystne dla Ciebie.
 4. Nauczysz się mądrze gospodarować stresem.
  Dzisiejszy świat sprzyja wielu chorobom cywilizacyjnym, gdzie stres jest ich głównym winowajcą.
  Wielu naukowców nie boi się wygłaszać opinii, że stres skraca nam życie. Wiec jeśli nie możemy go wyeliminować z naszego życia, możemy skutecznie móc przekuć go w coś pozytywnego i zmienić swoje nastawienie do świata.
  Pod wpływem grupowych zajęć jogi poznasz nowych ludzi, z którymi czasem będzie Ci się lepiej rozmawiało, aniżeli ze starymi znajomymi. Odkryjesz ludzi z podobną pasją, zaczniesz odczuwać radość ze spotkania, a dodatkowo wysiłek fizyczny spowoduje wydzielenie się endorfin, czyli hormonów szczęścia.
 5. Staniesz się bez wątpienia szczęśliwszym człowiekiem.

Takich walorów jogi można wymieniać bez liku. Joga jest potężną skarbnicą tajemnic, ale od Ciebie, Twojego zaangażowania i Twojej aktywności zależy na ile sobie pozwolisz dokonać zmian.

Pamiętaj, że to nigdy nie wydarza się w ciągu chwili. Poświęć jodze trochę więcej czasu i ciesz się zmianami, jakie zauważysz. Zwłaszcza tymi najmniejszymi!