Mata do jogi - jaką kupić?

Chcesz wybrać się na jogę i zastanawiasz się czy mata do jogi to niezbędny zakup? Przecież nie wiesz, czy zostaniesz na dłużej?  A jak już podejmiesz decyzję, że kupujesz to jak odnaleźć się w meandrach internetu, skoro jest się żółtodziobem?

Spieszymy z pomocą! Podzielimy się swoim doświadczeniem z tego zakresu i wierzymy, że skorzystasz.

Koronawirus a praktyka jogi.

Sytuacja na świecie, oraz wymogi sanitarne z nią związane, zmuszają poniekąd do podjęcia za nas decyzji o kupnie maty.  Przedstawiamy zatem kilka ważnych informacji.

5 powodów dlatego warto mieć swoją matę.
  1. Mata do jogi to dla nas coś bardzo osobistego i dlatego zachęcamy do zakupu swojej. Pamiętaj, że praktykujesz na boso, kładąc na macie czasem mocno spocone ciało. Kładziesz bose stopy, dłonie i twarz. Możemy dezynfekować maty szkolne, jednak żadna nawet najskuteczniejsza dezynfekcja nie zapewni Ci pełnego komfortu praktyki podczas zajęć.
    2. Mając swoją matę w domu zawsze możesz ją rozłożyć i wykonać kilka prostych pozycji, kiedy tylko chcesz. Praktyka w zaciszu domowym to doskonalenie narzędzi samopoznania, zwłaszcza dzięki jodze. Zamykasz oczy, jesteś tylko Ty i Twój oddech. Mając matę pod ręką –  nie musisz czekać na spotkanie z Twoim nauczycielem. Balu Thevar, hinduski nauczyciel ashtanga jogi mówi, że rozłożenie maty to 50% sukcesu, zatem do dzieła!
    3. Czeluści internetu oferują mnóstwo produktów, których nazwy mogą wprowadzać w błąd konsumenta. Nie wszystko, co oznaczone jest matą do jogi, jest nią w rzeczywistości. Dlatego zachęcamy do konsultacji ze swoim nauczycielem. Kup coś, co rekomenduje Twój nauczyciel, będziesz mieć pewność produktu sprawdzonego i w przystępnej dla Ciebie cenie.
    4. Niestety, nasze doświadczenie pokazuje, że maty kupowane w popularnych dyskontach, jako mata do jogi, mogą zawierać szkodliwe substancje, które nadają jej koloryt i strukturę. Pamiętaj, że Twoje ciało ma później z tym styczność. Zadbaj o siebie – kup matę wykonaną z bezpiecznych materiałów.  Te tańsze po kilku miesiącach kruszą się, sypią i motywują do kupna nowej. Tym razem skuś się na coś bardziej trwałego. Tym sposobem chronisz również środowisko.
    5. Mata do jogi ma dawać stabilizację i przyczepność ciału, a nie powodować kontuzje poprzez poślizgniecie. Zapytaj nauczyciela, która z mat dostępnych na rynku będzie dla Ciebie odpowiednia.

A wydawało Ci się, że kupno maty do jogi to łatwa sprawa? Jednak nie.  Warto jednak poświęcić temu uważnie czas, żeby nie kupić nietrwałego i toksycznego produktu.

matadojogi1