Data: 25.06.2022 / Godzina: 08:00-15.00 / Miejsce: Prana szkoła jogi

Ashtanga joga

warsztat z Krystianem Mesjaszem

Zapraszamy na warsztaty jogi z Krystianem Mesjaszem.
🌳 Rozpoczniemy je od praktyki w stylu mysore, podczas których każdy z uczestników otrzyma potrzebne wskazówki i korekty rozwijające jego indywidualną praktykę.
Będziemy mieli również okazję poznać Madnala Namaskar. Przepiękną sekwencję składającą się ze 108 vinyas, w której przechodząc przez kolejne pozycje zataczamy pełny okrąg. Znajdziemy w niej wiele istotnych elementów w praktyce asan takie jak wygięcia do tyłu, rozciąganiem tyłów nóg, i otwieranie bioder. Pracujemy w niej również z balansami i poczuciem równowagi. Mandala to „koło życia”, „centrum i to, co wokół”, symbolizuje harmonię, która powstała z chaosu. Praktyka jest niezwykle kreatywnym połączeniem kilkunastu asan wykonywanych w dość dynamicznym tempie. Nie ma przystanku w żadnej asanie – płynnie na fali oddechu przechodzimy z jednej pozycji do drugiej. Musicie tego spróbować!
Zajęcia uzupełnione zostaną praktykami oddechowymi Sama Vayu oraz oddychaniem z bloczkiem. Te dość proste techniki pozwalają poczuć etapy z jakich składa się oddech oraz odblokować i zwiększyć pojemność życiową płuc. Spotkanie zakończymy wykładem na którym zastanowimy się czym jest zjednoczenie – magiczne połączenie Słońce (ha) i Księżyca (tha) w jodze.

🌳 Program:
8.00 – 10.30 – Mysore
11.00 – 11.45 – Sztuka oddechu – pranajama
11:45 – 12:15 Przerwa
12.15 – 13.45 – Mandala Namaskar
13.45 – 14.30 – Joga, czyli zjednoczenie – wykład

A w przerwach tradycyjnie będziemy zajadać się wegańskimi pysznościami🙂 – koniecznie zabierz ze sobą kubek oraz talerzyki sztućce.
 
W związku z ograniczoną liczbą uczestników przed wpłatą prosimy skontaktuj się z Nami w celu potwierdzenia wolnego miejsca 🙂
Zapraszamy do Szkoły Jogi Prana.

Krystian Mesjasz

Nauczyciel ashtanga yogi

Krystian Mesjasz – nauczyciel ashtanga yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu „Boso Na Macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematu. Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore w Indiach. Napisał bestsellerowy ebook “Joga dla początkujących i nie tylko” oraz książkę “Jogiczna podróż do siebie”. Współpracuje również z Portalem Yogi tworząc sesje do praktyki online.