Data: 21.02.2021 / Godzina: 09:00-14.00 / Miejsce: Prana szkoła jogi

Sekwencja Słońca

warsztat z Krystianem Mesjaszem

Sekwencja Słońca jest alternatywą praktyką i zarazem nawet uzupełnieniem pierwszej serii ashtanga jogi. Bazuje na całym schemacie “Yoga Chikitsa” jednak zawiera sporo dodatkowych elementów, które pozwalają przepracować i wzmocnić ciało w całkowicie innych sposób.
Sekwencja pozycji stojących jest uzupełniona o pozycje otwierające ramiona i barki oraz wzmacniające nogi i poczucie balansu. W tradycyjnej ashtangowej sekwencji większość pozycji w środku serii opiera się na otwieraniu bioder w rotacji na zewnątrz.
W przypadku Atapa Kramy większość skłonów czy skrętów bazuję na rotacji bioder do wewnątrz dzięki czemu w całkowicie inny sposób otwieramy miednicę.
W sekwencji znajdziemy również wiele elementów których “brakuje” w I serii np. pozycji rozciągających mięśnie czworogłowe i mięśnie długie ud oraz zginacze biodrowo-lędźwiowe, które mają bardzo duże znaczenia w wykonywaniu wygięć do tyłu. Dodane są również wygięcia z drugiej serii oraz pozycje otwierające klatkę piersiową i barki, dzięki czemu wygięcia do tyłu i drobacki kończące praktykę są o wiele łatwiejsze do wykonania.
Zapoznanie się z tą praktyką to niezwykła przygoda i odświeżenie swojej ashtangowej rutyny. Daje inne spojrzenie na własną praktykę i pozwala dość szybko przeskoczy elementy które blokują nas w pierwszej lub nawet drugie serii.

PLAN WARSZTATU
NIEDZIELA (21.02.2021)
09.00 - 11.30 - Sekwencja Lwa cz.I
11.30 - 12.30 - Przerwa
12.00 - 14.00 - Sekwencja Lwa cz.II

Krystian Mesjasz

Nauczyciel ashtanga yogi

Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi.
Jest również redaktorem portalu „Boso na macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia.
Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematy.

Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi.

Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore.