Data: 12.12.2020 / Godzina: 08:30-14.30 / Miejsce: Prana szkoła jogi

Sekwencja Lwa

warsztat z Krystianem Mesjaszem

Serdecznie zapraszam na kolejne inspirujące spotkanie z Krystianem Mesjaszem 🙂
Sekwencja Lwa jest komplementarną praktyką zaproponowaną przez jednego z autorytetów ashtanga jogi Matthew Sweeney’a.
Skupia się ona przede wszystkim na terapeutycznym oddziaływaniu w okolicach dolnych pleców. Dodatkowymi elementami w sekwencji są asany otwierających górne plecy, klatkę piersiową i barki oraz pozycje wzmacniające nasz korpus. Cała sekwencja zbudowana jest w logicznym ciągu – każda kolejna pozycja to wariant pogłębiony lub pozycja przeciwstawna równoważąca pracę w ciele.


Simha Krama jest bardzo pomocna w przypadku problemów z rwą kulszową i z innymi problemami odczuwalnymi w dolnym odcinku pleców. Pozycją stojąca skupiają się na budowaniu siły nóg, a wygięcia do tyłu rozciągają plecy bez kompresji kręgów w dolnych częściach kręgosłupa.
Podczas regularnej praktyki tej sekwencji nie musimy wykonywać wszystkich wariantów pozycji. W zależności od dnia, własnego samopoczucia, a także własnych możliwości niektóre pozycje mogą zostać pominięte. Taką zasadę należy stosować w szczególności, gdy chcemy skupić się na terapeutycznym zastosowaniu asan. Dla zaawansowanych studentów dostępne są pogłębione warianty. Plastyczność sekwencji i fakt, że podzielona jest ona na sekcje pozwala w całości dostosować ją do własnych możliwości.
Dodatkowo w Sekwencji Lwa zawarta jest Katsavara Krama, sekwencja otwierająca barki, klatkę piersiową i górną cześć pleców, dzięki czemu jest doskonałym przygotowaniem do zaawansowanych wygięć do tyłu. Ta sekwencje trwająca kilkanaście minut jest niezależną praktyką i można włączyć ją do codziennej praktyki przed z wygięciami do tyłu, które kończą każdą sekwencję ashtanga jogi. Sekwencja kończy się pozycjami odwróconymi oraz pasywnymi skrętami rozluźniającymi staw krzyżowo-biodrowy. Jeśli opanujesz tą praktykę z pewnością poczujesz w sobie siłę lwa! 🙂

PLAN WARSZTATU
SOBOTA (12.12.2020):
08.30 - 11.00 - Sekwencja Lwa cz.I
11.00 - 12.00 - Przerwa
12.00 - 14.30 - Sekwencja Lwa cz.II

Krystian Mesjasz

Nauczyciel ashtanga yogi

Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda”, przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi.
Jest również redaktorem portalu „Boso na macie” – jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia.
Od czasu do czasu występuje w “Magazynie Joga” w roli eksperta, przedstawiając swój punkt widzenia na różne jogiczne tematy.

Jest autorem sesji medytacyjnych aplikacji “GoodMind”, w której stara się nauczać jak funkcjonuje umysł. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi.

Autoryzowany do nauczania jogi przez Instytutu KPJAYI w Mysore.