Mysore

to bardzo zindywidualizowana praktyka ashtanga jogi. Została opracowana w latach 40-tych XX wieku, a jej nazwa zajęć pochodzi od nazwy miejscowości w południowych Indiach – Mysore, gdzie żył jej Twórca – Sri.K. Pattabi Jois.

To dynamiczna forma hatha jogi, gdzie uczeń łączy moc swojego oddechu, siłę ciała i płynność wykonywanych asan.

Jest to praktyka wymagająca siły woli i determinacji do nauki kolejności wykonywanych asan, skupienia na sobie, pokonywania trudności i umiejętnego wypatrywania zmian w swoim życiu. Praktyka ashtanga jogi w doskonały sposób pomaga nam oczyścić swoje ciało z nagromadzonych toksyn (tych fizycznych i emocjonalnych), wzmacnia nasze ciało fizyczne, a dzięki temu zyskujemy spokój wewnętrzny.

Na zajęciach każdy z uczestników praktykuje w rytm swojego oddechu, w absolutnej ciszy na sali, co pomaga uzyskać medytacyjny aspekt praktyki, a rolą nauczyciela jest obserwacja uczniów i pomoc w bardzo indywidualnym zakresie dzięki korektom. Każdy wykonuje pozycje w miarę swoich umiejętności oraz samopoczucia. Tu panuje zasada mniej asan-więcej skupienia.

Na zajęcia mile widziani są uczniowie o różnym poziomie zaawansowania, każdy przecież zajmuje się tutaj sobą. To tradycyjna, i bardzo bezpieczna forma nauczania ashtanga jogi. 
Stanowi uzupełnienie Kursu Ashtanga jogi dla początkujących.

Kiedy?

Zajęcia z mysore znajdziesz w naszym grafiku

Prowadzący mysore

Ania Krachało

Justyna Jarczok