Joga dla dzieci

te zajęcia bardzo różnią się od zajęć jogi, prowadzonych dla dorosłych. Najważniejszym elementem tych spotkań jest ruch poprzez zabawę, dzięki czemu dzieci tak chętnie uczęszczają na jogę. Temperament dzieci i nieustanne poszukiwanie nowych doznań powoduje, iż zajęcia te mają charakter bardzo dynamiczny, a dopiero z czasem dzieci uczą się tu spokoju i poprawności wykonywanych pozycji jogi – asan.

W ciałach dzieci, jak i dorosłych, nieustannie gromadzą się napięcia m.in. pod wpływem czynników psychofizycznych. Bardzo ważnym aspektem jest umiejętność ich „wyprowadzenia” z ciała poprzez ruch. Aktywne wykonywanie asan mobilizuje mięśnie i stawy, dzięki czemu ciało staje się bardziej elastyczne i mniej napięte. Dzięki wykonywaniu pozycji na obie strony ciała dodatkowo motywuje układ nerwowy i mózg do odpowiedniej pracy i kreatywności.

Ćwicząc jogę dzieci otwierają się na otaczający je świat, uczą się, iż każdy człowiek ma inne ciało, inne możliwości, uczą się też wiele o sobie, swoich ograniczeniach i swoich sukcesach, wzmacniają wiarę w siebie i empatię. Dla dzieci nadpobudliwych i nad ruchliwych praktyka jogi staje się doskonałym narzędziem skutecznego przekształcania nadmiaru energii w doskonałą zabawę.

Regularne ćwiczenia rozwijają siłę woli, koordynację ruchową i giętkość. Pomagają również usuwać produkty przemiany materii i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, co chroni przed otyłością i chorobami stawów.

W zajęciach uczestniczyć mogą dzieci z przedziału 3 do 10-12 lat. W przypadku dzieci młodszych mamy mogą pomagać swoim pociechom w otwarciu się na grupę uczestników.

Kiedy?

Zajęcia z jogi dla dzieci znajdziesz wkrótce w naszym grafiku

Joga dla dzieci

Prowadzący: ?

Przewiń do góry