Joga dla dzieci :

grupa 3-6 lat

grupa 7-12 lat

Te zajęcia bardzo różnią się od zajęć jogi, prowadzonych dla dorosłych. Najważniejszym elementem tych spotkań jest ruch poprzez zabawę, dzięki czemu dzieci tak chętnie uczęszczają na jogę. Temperament dzieci i nieustanne poszukiwanie nowych doznań powoduje, iż zajęcia te mają charakter bardzo dynamiczny, a dopiero z czasem dzieci uczą się tu spokoju i poprawności wykonywanych pozycji jogi – asan.

W ciałach dzieci, jak i dorosłych, nieustannie gromadzą się napięcia m.in. pod wpływem czynników psychofizycznych. Bardzo ważnym aspektem jest umiejętność ich „wyprowadzenia” z ciała poprzez ruch. Aktywne wykonywanie asan mobilizuje mięśnie i stawy, dzięki czemu ciało staje się bardziej elastyczne i mniej napięte. Dzięki wykonywaniu pozycji na obie strony ciała dodatkowo motywuje układ nerwowy i mózg do odpowiedniej pracy i kreatywności.

Ćwicząc jogę dzieci otwierają się na otaczający je świat, uczą się, iż każdy człowiek ma inne ciało, inne możliwości, uczą się też wiele o sobie, swoich ograniczeniach i swoich sukcesach, wzmacniają wiarę w siebie i empatię. Dla dzieci nadpobudliwych i nad ruchliwych praktyka jogi staje się doskonałym narzędziem skutecznego przekształcania nadmiaru energii w doskonałą zabawę.

Regularne ćwiczenia rozwijają siłę woli, koordynację ruchową i giętkość. Pomagają również usuwać produkty przemiany materii i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, co chroni przed otyłością i chorobami stawów.

W zajęciach uczestniczyć mogą dzieci z przedziału 10-12 lat. W przypadku dzieci młodszych mamy mogą pomagać swoim pociechom w otwarciu się na grupę uczestników.

Kiedy?

Zajęcia z jogi dla dzieci znajdziesz w naszym grafiku

Joga dla dzieci grupa 3-6 lat

Prowadzący: Lucyna

Joga dla dzieci grupa 7-12 lat

Prowadzący: Dorota

Prowadzące Joga dla dzieci

Dotota Zybek

Lucyna Knop